پایین انداختن سر بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

بعد از هر جراحی و عمل زیبایی نیاز است تا مراقبت های لازم پس از عمل بصورت دقیق و حساس رعایت شود تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم. عدم رعایت حتی یک مورد می تواند پیامدهای ناگواری را به همراه داشته باشد. نحوه صحیح قرار گرفتن سر بعد از عمل نیز یکی از مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی است.

بلد چی
بلد چی

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی چه عوارضی دارد؟

پایین انداختن سر بعد از عمل بینی عوارض ناخوشایندی را به همراه دارد و می توانند سبب مشکلاتی برای فرد شود. از مهمترین عوارض پایین گرفتن سر بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد

خونریزی

پایین گرفتن سر موجب می شود تا به مویرگ های بینی فشار وارد شده و در نتیجه سبب پارگی آنها شود. مویرگ هایی که در ناحیه جراحی هستند بسیار حساس بوده و با کمترین فشار ممکن است دچار پارگی و خونریزی شوند.

خونریزی بعد از عمل بینی

افتادگی نوک بینی

از دیگر عوارض پایین انداختن سر بعد از عمل بینی می توان به افتادگی نوک بینی اشاره کرد. افتادگی نوک بینی به مرور زمان ظاهر می شود. لازم به ذکر است انتخابی جراح بینی خوب نیز در این امر بی تاثیر نیست.

افتادگی نوک بینی

ایجاد تورم و کبودی

پایین گرفتن سر بعد از عمل سبب تجمع خون در بینی شده و در نتیجه شاهد تورم و کبودی خواهیم بود. البته بعد از عمل بینی تورم و کبودی از جمله عوارض شایع است اما اگر فرد سر خود را نیز به سمت پایین نگه دارد این تورم و کبودی به مدت زمان بیشتری برای رفع و بهبودی نیاز دارد.

ورم و کبودی جراحی بینی

راهکارهایی برای جلوگیری از پایین گرفتن سر بعد از عمل

  • هنگام خواب سر خود را بالاتر از دیگر نقاط بدن قرار دهید و از چند بالش کمک بگیرید
  • بلند کردن اجسام سبک و سنگین می تواند فشار به بینی شما وارد کند در نتیجه از بلند کردن اجسام و خم شدن خودداری کنید
  • وسایل مورد نیاز و ضروری خود را در دسترس و تا حد امکان مکان هایی که نیاز به خم شدن ندارد قرار دهید
  • اجتناب از انجام تمرین های ورزشی سنگین و ورزش هایی که به سر فشار وارد می کنند.